Filter Results

Search Results

Apples - Ambrosia, 1 Bag, 3 Pound, $5.00

Ambrosia apples grown in BC & Canada.

Apples - Ambrosia, 1 Bag, 3 Pound
Product of Canada
Apples - Ambrosia, 1 Bag, 3 PoundOpen product description
$5.00 was $7.99
$0.37/100g

Apples - Ambrosia, Organic, 3 Pound, $8.99

Experience the naturally sweet and crisp flavor of Organic Ambrosia Apples. With a perfect balance of honey-like sweetness and refreshing juiciness, these apples offer a satisfying bite in every piece. Grown without pesticides, theyre a wholesome treat for snacking or adding to recipes.

Apples - Ambrosia, Organic, 3 Pound
Organic
Apples - Ambrosia, Organic, 3 PoundOpen product description
$8.99
$0.66/100g

Apples - Cosmic Crisp, Each, 200 Gram, $0.88 avg/ea

Sold as Singles. Great healthy snack for lunches or for anytime.

Apples - Cosmic Crisp, Each, 200 Gram
Flyer Sale
Apples - Cosmic Crisp, Each, 200 GramOpen product description
Final cost based on weight
$0.88 avg/ea was $1.32 avg/ea
$0.44/100g

Apples - Gala, Organic, 162.5 Gram, $1.25 avg/ea

A Mildly Sweet Flavor and Long Availability Window.

Apples - Gala, Organic, 162.5 Gram
Organic
Apples - Gala, Organic, 162.5 GramOpen product description
Final cost based on weight
$1.25 avg/ea
$0.77/100g

Apples - Gala, Small, 191.25 Gram, $0.97 avg/ea

Extra Fancy Grade. A Mildly Sweet Flavor and Long Availability Window.

Apples - Gala, Small, 191.25 Gram
Product of Canada
Apples - Gala, Small, 191.25 GramOpen product description
Final cost based on weight
$0.97 avg/ea was $1.26 avg/ea
$0.50/100g

Apples - Pink Lady (Cripps) Apples, 200 Gram, $1.32 avg/ea

Pink Lady Apples have a crunchy texture and a tart taste with a sweet finish. The white flesh is Juicy and crisp, and offers a fizz like burst of flavour.

Apples - Pink Lady (Cripps) Apples, 200 Gram
Apples - Pink Lady (Cripps) Apples, 200 GramOpen product description
Final cost based on weight
$1.32 avg/ea
$0.66/100g

Avocados - Western Family Avocadoes, 4 Each, $5.00

4 Pack of Avocados.USA or MEXICO. Avocados are very nutritious and contain a wide variety of nutrients, including 20 different vitamins and minerals.

Avocados - Western Family Avocadoes, 4 Each
Avocados - Western Family Avocadoes, 4 EachOpen product description
$5.00 was $6.99
$1.25 each

Blackberries - Blackberries, 6 Ounce, $4.99

USA or Mexico.Grown in BC Seasonally.Blackberries are low in calories, yet rich in fiber, vitamins, and minerals. Blackberries contain a variety of nutrients, but are a particularly good source of fiber, vitamin C, vitamin K, and manganese.

Blackberries - Blackberries, 6 Ounce
Blackberries - Blackberries, 6 OunceOpen product description
$4.99 was $5.49
$2.93/100g

BLUEBERRIES - Blueberries 1 Pint, 1 Each, $4.99

Blueberries are rich in vitamin K which helps promote heart health. They're thought to have the highest levels of antioxidants of any common fruit or vegetable. Berries are some of the healthiest foods you can eat. They're low in calories and high in fiber, vitamin C, and antioxidants.

BLUEBERRIES - Blueberries 1 Pint, 1 Each
Flyer Sale
BLUEBERRIES - Blueberries 1 Pint, 1 EachOpen product description
$4.99 was $8.99

BLUEBERRIES - Fresh, 6oz, 170 Gram, $4.99

Product of Mexico. Blueberries are rich in vitamin K which helps promote heart health. They're thought to have the highest levels of antioxidants of any common fruit or vegetable.

BLUEBERRIES - Fresh, 6oz, 170 Gram
BLUEBERRIES - Fresh, 6oz, 170 GramOpen product description
$4.99 was $5.99
$2.94/100g

Del Monte - Honeyglow Pineapples, 1 Each, $6.99

At our farms in Costa Rica, weve pioneered a unique growing process that ensures every Honeyglow pineapple ripens more slowly on the stem, and is hand-harvested at peak sweetness and ripeness. And because our two largest pineapple farms are Sustainably Grown Certified by SCS Global Services, our harvest is both sustainable and exclusive in its limited yield.

Del Monte - Honeyglow Pineapples, 1 Each
Del Monte - Honeyglow Pineapples, 1 EachOpen product description
$6.99

Grapes - Green, Seedless, 1 Bag Approximately 2lbs, 1000 Gram, $8.80 avg/ea

Grapes are sold by bag approximately 1KG equal to 1000 grams. One cup of green grapes contains 104 calories and 1.4 grams of fibre. Green grapes contain vitamins C and K.

Grapes - Green, Seedless, 1 Bag Approximately 2lbs, 1000 Gram
Flyer Sale
Grapes - Green, Seedless, 1 Bag Approximately 2lbs, 1000 GramOpen product description
Final cost based on weight
$8.80 avg/ea was $13.21 avg/ea
$0.88/100g

Grapes - Red Seedless, 1000 Gram, $11.00 avg/ea

Grapes are sold by bag approx 1 KG equal to 1000 grams. Each 1-cup serving contains only 62 calories and less than 1 gram of fat. Consuming red grapes provides your body with antioxidants.

Grapes - Red Seedless, 1000 Gram
Grapes - Red Seedless, 1000 GramOpen product description
Final cost based on weight
$11.00 avg/ea was $13.21 avg/ea
$1.10/100g

Honeydew - Melon, Fresh, 1.48 Kilogram, $9.76 avg/ea

Honeydew - Melon, Fresh, 1.48 Kilogram
Honeydew - Melon, Fresh, 1.48 KilogramOpen product description
Final cost based on weight
$9.76 avg/ea
$0.66/100g

Kiwi - Fruit, Fresh, 1 Each, $1.29

Packed with more vitamin C than an equivalent amount of orange, the bright green flesh of the kiwifruit speckled with tiny black seeds adds a dramatic tropical flair to any fruit salad.

Kiwi - Fruit, Fresh, 1 Each
Kiwi - Fruit, Fresh, 1 EachOpen product description
$1.29

Lemons - Organic, 2lb Bag, 1 Each, $5.99

2lb Bag of Organic Lemons. Lemons are packed with Vitamin C and antioxidants. Lemons can add bright flavour and nutritional value to your meals and beverages.

Lemons - Organic, 2lb Bag, 1 Each
Flyer Sale
Organic
Lemons - Organic, 2lb Bag, 1 EachOpen product description
$5.99 was $7.99

Mango - Large, Fresh, 1 Each, $2.50

Imported from Mexico. The Haden Mango is a voluptuous mango. Its sweetness is unprecedented for a round mango and it's unusually sweet when green, becoming even sweeter as it develops through each of the ripening stages. Its creamy and nearly non fibrous flesh melts in your mouth, with a slightly floral and perfumy, sweet flavor.

Mango - Large, Fresh, 1 Each
Flyer Sale
2 for $5
Mango - Large, Fresh, 1 EachOpen product description
$2.50 was $3.69

Mangoes - Ataulfo Honey, Case 5lb, 1 Each, $14.99

Approximately 5 lb Mangoes per Case. Sold by Case. Yellow Flesh Mango is High in Sugar. The flavour is Sweet and Rich. High in Vitamin C and Dietary Fiber.

Mangoes - Ataulfo Honey, Case 5lb, 1 Each
Mangoes - Ataulfo Honey, Case 5lb, 1 EachOpen product description
$14.99

Melons - Cantaloupe, Fresh, 1.4 Kilogram, $6.14 avg/ea

Cantaloupe melon is low in carbs, 90% water. Almost as juicy as a watermelon.

Melons - Cantaloupe, Fresh, 1.4 Kilogram
Melons - Cantaloupe, Fresh, 1.4 KilogramOpen product description
Final cost based on weight
$6.14 avg/ea was $7.07 avg/ea
$0.44/100g

Oranges - Mandarins - Mesh Bag, 2 Pound, $8.49

These Mandarin Oranges are an Easy peel, great snack on the go. Mandarins are a perfect addition to any salad.

Oranges - Mandarins - Mesh Bag, 2 Pound
Oranges - Mandarins - Mesh Bag, 2 PoundOpen product description
$8.49
$0.94/100g

Oranges - Navel Fresh, 3lbs, 3 Pound, $7.49

Round, orange citrus fruit with thick easy-to-peel skin. Translucent segmented flesh is seedless, sweet & juicy.

Oranges - Navel Fresh, 3lbs, 3 Pound
Oranges - Navel Fresh, 3lbs, 3 PoundOpen product description
$7.49
$0.55/100g

Oranges - Navel, Extra Large, 385 Gram, $2.11 avg/ea

One large navel orange provides more than a day's worth of vitamin C. Contains potassium & fiber.

Oranges - Navel, Extra Large, 385 Gram
Oranges - Navel, Extra Large, 385 GramOpen product description
Final cost based on weight
$2.11 avg/ea was $2.28 avg/ea
$0.55/100g

Pears - Bartlett, Fresh, 190 Gram, $1.46 avg/ea

Fancy Grade A. Bell-Shaped Pear with a Classic Sweet Pear Flavor and Smooth, Buttery Texture.

Pears - Bartlett, Fresh, 190 Gram
Pears - Bartlett, Fresh, 190 GramOpen product description
Final cost based on weight
$1.46 avg/ea was $1.67 avg/ea
$0.77/100g

Pineapple - Cut Spears, 907 Gram, $10.99

Fresh Cut Fruit great on their own or cut into smaller pieces and put on a salad or pizza.

Pineapple - Cut Spears, 907 Gram
Pineapple - Cut Spears, 907 GramOpen product description
$10.99
$1.21/100g

Quality Fresh - Mixed Fruit Tray, 1 Kilogram, $16.99

Quality Fresh - Mixed Fruit Tray, 1 Kilogram
Quality Fresh - Mixed Fruit Tray, 1 KilogramOpen product description
$16.99
$1.70/100g

Raspberries - Fresh, 170 Gram, $4.99

Grown in USA or Mexico. Raspberries provide potassium, essential to heart function, and proven to lower blood pressure. The omega-3 fatty acids in raspberries can help prevent stroke and heart disease.

Raspberries - Fresh, 170 Gram
Raspberries - Fresh, 170 GramOpen product description
$4.99 was $5.69
$2.94/100g

Strawberries - Fresh, 1lb, 1 Each, $4.99

No. 1 Grade 16 oz of fresh strawberries. Strawberry fruit is widely appreciated for its characteristic aroma, bright red color, juicy texture, and sweetness.Nutrient-rich and packed with antioxidants (like vitamin C), the benefits of strawberries are endless. Berries are some of the healthiest foods you can eat. They're low in calories and high in fiber, vitamin C, and antioxidants.

Strawberries - Fresh, 1lb, 1 Each
Flyer Sale
Strawberries - Fresh, 1lb, 1 EachOpen product description
$4.99 was $7.49

Strawberries - Strawberries, 2 Pound, $10.99

No.1 Grade USA. Strawberries. Strawberry fruit is widely appreciated for its characteristic aroma, bright red color, juicy texture, and sweetness. Nutrient-rich and packed with antioxidants (like vitamin C), the benefits of strawberries are endless. Berries are some of the healthiest foods you can eat. They're low in calories and high in fiber, vitamin C, and antioxidants.

Strawberries - Strawberries, 2 Pound
Strawberries - Strawberries, 2 PoundOpen product description
$10.99
$1.21/100g

Watermelon - Whole Seedless, Fresh, 1 Each, $14.99

Seedless watermelon, the juicy and mouthwatering delights of summer, offer a refreshing and convenient eating experience. Watermelon is rich in vitamins A, C, B6, B1 as well as potassium. USA

Watermelon - Whole Seedless, Fresh, 1 Each
Watermelon - Whole Seedless, Fresh, 1 EachOpen product description
$14.99

Western Family - Watermelon Cut, 1.4 Kilogram, $6.14 avg/ea

Great for small gatherings or when a whole melon is to much.

Western Family - Watermelon Cut, 1.4 Kilogram
Western Family - Watermelon Cut, 1.4 KilogramOpen product description
Final cost based on weight
$6.14 avg/ea
$0.44/100g